Pieszo
Park Krajobrazowy Gór Sowich z Srebrną Drogą – szlakiem, którym dawniej podążali poszukiwacze srebra
Park oferuje wybitne walory krajoznawcze i krajobrazowe. Wyróżnia go duża koncentracja rozmaitych form, która na tak małej powierzchni nie występuje nigdzie w kraju. Ponadto, słabe zasiedlenie tego obszaru przyczyniło się do bogactwa w świecie zwierząt. Z rzadkich ssaków występują tu muflon, borsuk, kuna leśna, jeleń.
http://www.dzpk.pl/pl/parki-krajobrazowe/91-park-krajobrazowy-gor-sowich.html
Podziemne Miasto Osówka
System zabytkowych korytarzy umocnień i hal, których budowa rozpoczęła się w 1943 roku i nigdy nie została dokończona. To, co zdążyło powstać, stanowi cel wycieczek – nie tylko pasjonatów historii. Owiane tajemnicą podziemne miasto jest tym bardziej ciekawe, że po dziś dzień nie jest znany cel przedsięwzięcia – choć twierdzi się, że najbardziej prawdopodobnym było stworzenie tajnej kwatery dla Adolfa Hitlera.
http://www.osowka.pl/miasto.html
Włodarz
Włodarz to największy obiekt „Riese” z czasów II wojny światowej. Przeznaczenie kilometrowych podziemnych korytarzy, sztolni i ogromnych hal również nie jest do końca jasne i pewnie jeszcze długo pozostanie tajemnicą. Kompleks oferuje m.in. wycieczki z przewodnikiem i rekonstrukcje militarne.
Muzeum Sztolni Walimskich
Muzeum ukazujące kolejną część projektu „Reise” Będąc w Rzeczce, warto udać się na zwiedzanie podziemnych korytarzy, w których zimą nie brakuje nietoperzy.
Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim
Wiekowa atrakcja turystyczna, bo już w XIX wieku zamek stanowił cel wycieczek, a w XX wieku był jednym z najchętniej odwiedzanych tego typu obiektów w Polsce. Udostępniono wówczas we wnętrzach muzeum i gospodę, a na wieży pojawił się szkielet księżniczki –jako swoiste nawiązanie do legendy. Jak jest dziś? Warto zobaczyć.
Samochodem
Będąc w Rzeczce, warto udać się dalej. W promieniu zaledwie trzydziestu kilometrów czekają kolejne atrakcje.
Park Linowy – Jedlina Zdrój
Park linowy to doskonała rozrywka dla ludzi w każdym wieku. Na odwiedzających czeka pięć tras o różnych stopniach trudności. Przeszkody na wysokości, górska deskorolka, ścianki wspinaczkowe i zjazdy pontonem to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Was w Jedlinie Zdrój.
Muzeum Papiernictwa – Duszniki Zdrój
Muzeum mieści się w XVII wiecznym młynie papierniczym. Odwiedzający poznają historię papieru i papiernictwa na świecie i w Polsce, a także materiałów wykorzystywanych zanim powstał papier. W ramach zwiedzania można zobaczyć pokazową rękodzielniczą produkcję.
http://www.muzpap.pl/index.php/pl/
Bazylika – Wambierzyce
Zabytkowa bazylika z pierwszej połowy XVIII wieku to miejsce, które zrobi wrażenie nie tylko na miłośnikach sztuki barokowej.
http://www.wambierzyce.pl/sanktuarium/bazylika.html
Pijania Wód – Polanica Zdrój
Uroczy park z niesamowitą kolorową fontanną i egzotycznymi drzewami z różnych zakątków świata… Przyjemny spacer po Polanicy to obowiązkowy punkt dla każdego turysty, który przyjeżdża tam, by oddać się zdrowej degustacji w pijalni wód mineralnych.
http://dolny-slask.org.pl/517114,Polanica_Zdroj,Pijalnia_Wody_Mineralnej_i_Hala_Spacerowa.html
Twierdza Kłodzka
Zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej to swoista wycieczka do przeszłości. Bo jak inaczej nazwać szkolenie artyleryjskie przy prawdziwej armacie czy przemierzanie podziemnych labiryntów? To i wiele więcej czeka na Was w Kłodzku.
http://www.twierdza.klodzko.pl/
Kaplica Czaszek – Kudowa Zdrój
Zwiedzanie tej barokowej kapliczki co poniektórym może mrozić krew w żyłach. Ściany i sklepienia są bowiem pokryte około trzema tysiącami ludzkich czaszek i kości ludzkich. Aranżacja upamiętnia byłych mieszkańców okolicy – ofiary chorób zakaźnych i wojen.
Forty – Srebrna Góra
Zespół fortów, który niegdyś mógł pomieścić prawie 4000 żołnierzy. Współcześnie to atrakcyjny cel dla turystów, którzy mogą skorzystać nie tylko z ciekawej lekcji historii, ale też m.in. z gier terenowych, warsztatów historycznych czy warsztatów ceramicznych